-

Nova

Komentarze użytkownika

@Druga część pogadanki o książce Okraina Królestwa Polskiego. Krach koncepcji Międzymorza (12 czerwca 2018 13:08)

     Dodałbym do kompletu "dziwnych" zgonów Ojca Sobieskich - Jakuba- zmarłego w czerwcu 1646 r. Nie pamiętam wszystkich nazwisk ale przed drugim Potopem Szwedzkim za Augusta II Sasa była podobna seria nagłych, dziwnych zgonów. Najpierw zabiera się wojsko, potem finanse, potem kosi elitę, która jest patriotyczna a na końcu wchodzi obce wojsko i rabuje jak leci. Pozdrowienia dla Panów. 

Nova
12 czerwca 2018 17:29

@Adolf Hitler – samorodny talent, czy golem co się zepsuł? (8 czerwca 2018 18:23)

 O to to! " wyczynami wariata można przykryć różne decyzje". Rzekłbym różne ciemne biznesy i układy. Tworzy się jednego ciemnego luda , który robi za wrór zła wcielonego i przypisuje mu się wszystko, w tym swoje zbrodnicze uczynki. Hitler oczywiście był zbrodniarzem , ale nie był jedynym zbrodniarzem podczas wojny. Adolf był finansowany od początku lat dwudziestych z Ameryki. Bezpośrednio przed przejęciem władzy dostawał baaardzo duże przelewy na bank w Holandii z którego kase brał Hess i przekazywał Hitlerowi. Sutton o tym pisał. Książka wydana w Holandii która to opisywała została wykupiona na pniu.

Nova
9 czerwca 2018 11:52

@Świrski uświadamia Amerykanom czyli celebracja formuł fałszywych (2 czerwca 2018 10:17)

   Może Pan powiedzieć, kiedy nowy numer Ukraiński będzie w sprzedaży? Pozdrawiam.

Nova
2 czerwca 2018 12:42

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

   Ja z chęcią o tych generałach co mieli załamanie i wiali aż się kurzy to bym poczytał  w rosyjskich archiwach. Niejedna tajenica niedyspozycji by się wyjaśniła. Czytałem kiedyś pamiętniki ( niestety nie pamiętam autora), który opisywał jak emerytowany generał Rómmel na telefon załatwiał odroczenie wojska kuzynowi-po wojnie -w Warszawie. Taka ciekawostka.

Nova
28 maja 2018 22:47

@Bilewicz, siostry Toeplitz , Glińscy oraz film i kasa czyli ciągłość. (11 kwietnia 2018 20:26)

   Notka jak zwykle świetna. Ja tylko chciałem się wypowiedzieć na temat filmów , które Pani zalinkowała. Otóż w filmie "Proroctwo" Ojciec Augustyn Pelanowski w 39 minucie mówi,że ostatni król Polski Poniatowski jako jedyny nie raczył się pofatygować na Jasną Górę i skończyło się królowanie.... Wedle słów Ojca Wyroki Boskie są warunkowe-mogą się zmienić lub objawić jeśli człowiek wykaże dobrą wolę. Ostani król-Ciołek nie raczył się nad tym zastanowić. Uczciwie mówiąć nie wiedziałm o tym, że Stanisław Antoni Poniatowski nie bywał w Częstochowie jako monarcha. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
12 kwietnia 2018 15:44

@Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2018 (31 marca 2018 16:20)

 Wszystkiego Najlepszego i Zdrowia najbardziej!!!

Nova
31 marca 2018 19:08

@Nowe książki od jutra (26 marca 2018 20:14)

A propo filmiku: Rotschild to oczywiste w 1815 , tak sądzę :)))

Nova
26 marca 2018 21:30

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

   Urzędnikom z mianowania obecnej władzy zdaje się, że mogą wszystko i  ze względu na sondaże są nie do ruszenia. W 1939 pewna partia w Polsce też tak uważała a potem po 2 tygodniach wszystko rympło. Mnie najbardziej boli ten brak budowania trwałych podstaw własnej siły-akumulacji kapitału, wielkich farm rolnych, prdukcji jedzenia, własnych banków i w ogóle możłiwości sprzedaży pracy własnych rąk. Zamiast tego mamy jednolity plik kontroli i wszechwładze bezkarnej skarbówki. O tym  projekcie na pustyni Gobi przyznam nie słyszałem. Podobny numer zrobił Farmer Murzyn gdzieś w Afryce-zasiał palmami pustynie i po 20 latach ma megaoaze. Ja oczywiście nie wiem co będzie i nie znam prawdziwych kulis tego co się dzieje ale prywatnie po cichu na polu gos ...

Nova
17 marca 2018 14:14

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

   Jak się ogląda te zdjęcia z obecnego RPA jak sie masakruje Burów i zdjęcia z Rzezi Wołyńskiej to podobieństwa narzucają się same. A i skutek ten sam. Wyrzucenie precz ludności z jej ziemi w spokoju orzącej swą ziemię. I prosze popatrzeć jak to ładnie się układa . Ukraina po majdanie gospodarczo zaorana i przejęta przez wybrane globarne korporacje,obrót sprzedażą czarnoziemu wstrzymany nie wiedamo na jak długo. Pewnie jak będzie możńa kupowac to się okaże, że ci co mieli to już kupili. 

  W Polsce obywatel nie może kupić ziemi jak nie jest rolnikiem a i to do 300 ha bo "obszarników my PIS nie lubimy". Obrót ziemią rolną de facto także wstrzymany. W USA w stanach gdzie połowa ziemi należy do państwa nagle zaczęto wyrzucać&nb ...

Nova
17 marca 2018 13:10

@O rozpoznawaniu pędów bezlistnych, ptaków w locie i fajnych historii (9 marca 2018 08:23)

 Taka ciekawostka. Historię tego Edgara Mortary przymierza się nakręcić Steven Spielberg. Premiera ma być teoretycznie w tym roku. 

Nova
9 marca 2018 10:17

@Polacy - Naród Obrany (27 lutego 2018 19:01)

 Jak człowiek ogląda media rządowe i tą całą propaganową agitke to może go trafić. W tvp info od rana do wieczora głównie amer gold i jakieś odpryski jak to władza czule czuwa i ze zrozumieniem spotyka się z przedstawicielami etrusków w Polsce. Rozumiem, że Pan Premier Izraela teraz też się spotyka z Polonią w swoim Państwe? ( żarcik taki).  W telewizji wszelakiej o powszechnym ruszeniu blogerów i internautów w obronie dobrego imienia Narosu nic albo śladowo. O tym co pokazał zawieszony senator PIS ani mru mru. O Ekshumacji w Jedwabnem zero . O uwikłaniach Netanyahu w afery zero. Nasz rząd sam ustawia się w pozycji petenta chociaż ma argumenty i traktuje własny naród i własny elektorat jak idiotów. O ustawie reprywatyzacyjnej też an m ...

Nova
27 lutego 2018 20:21

@Święta (24 grudnia 2017 11:06)

Wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń.

Nova
24 grudnia 2017 23:59

@Głęboka geneza cz.1. Z nie tak dawnej historii. Z dedykacją dla Pana Deszcznocity (22 grudnia 2017 11:47)

  Z ciekawości w wiki  cofałem sie w rodowodzie sir Charlesea  Jocelyn Hambro ( tego od bankowości i szpiegostwa jednocześnie). Okazało się, że w prostej linii jest on potomkiem Calmer Joachim Hambro (Levy) z połowy 18 wieku. Po przeprowadzce do Kopenhagi Calmer Hambro chciał nazywać się Hamburgiem ale rejestrator źle zrozumiał go i wpisał Hambro. Ożenił się ze swoją kuzynką Elkele Levy . Widać tradycja ożenków wśród dalszej rodziny jest normą dla rodów bankierskich. 

Nova
22 grudnia 2017 20:51

@Inżynieria społeczna, 13 grudnia, wędrówki ludów i katolickie parafie. (15 grudnia 2017 17:23)

  Szanowna Pani.

Mnie jako rodowitego Wrocławianina interesuje w aspekcie Pani dzisiejszej notki to co się dzieje w moim  mieście. W ciągu niecałych 2 lat zmienił się radykalnie skład demograficzny Wrocławia. A ztego co widze to Krakowa, Przemyśla, Lublina, Warszawy i chyba Poznania. Ukraińcy stanowią dziś  minimum 10 % mieszkańców-ja wnioskując po obserwacji na codzień uważam, że więcej.  Prezydent folksdojcz wrocławia Dutkiewicz twierdzi ,że Ukraińcy to świetny sposób na Polski ncjonalizm. Premier obecny Morawiecki chce sprowadzić kolejne 2 mln. Rusinów . PiS jako partia w tej kwesti jak wielu innych , które naruszają narrację dobrego samopoczucia milczy na ten temat jak zaklęty. Cała totalna opozycja sprowadziła by nie tylko Ukrainc ...

Nova
15 grudnia 2017 18:45

@Sojusz Rosji, Iranu i Turcji-widziane z USA (3 grudnia 2017 16:43)

  Coryllus zaugerował niedawno w telewizyjnym wystąpieniu,że Rosja jest sterowalna z zewnątrz i nie ekspanduje bez zewnetrznych gwarancji. Atak na wschodnie ziemie Ukrainy i zagarniecie Krymu z tego względu mogło się odbyć za czyjąś sugestią. Czyją? Według autora np. Wielkiej Brytanii. Anglicy i Amerykanie walcza ze sobą po cichu od zawsze.  Gratuluje wpisu. Pozdrawiam .

Nova
3 grudnia 2017 20:21

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

Dzisiejszy komentarz z Der TageSpiegel:" samo mówienie o wcześniejszych wyborach to dekadencja i niezdolność do kompromisów". Niemiecka yntelygencja chyba zaczyna przejawiać odruchy naszej totalnej opozycji :))

Nova
21 listopada 2017 15:27

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

 Pani kiedyś napisała, że Niemcy to taki cudowny naród kTóry ma doskonały plan A wyszlifowany we wszystkich szczegółach ylko jak okoliczności się zmieniają nie mają planu B i wszystko się sypie. Dzisiaj któryś z dzienników niemieckich  napisał o FDP  że nie mają planu B. Serio!

 

Nova
20 listopada 2017 23:27

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

   Pani jest prorokiem :). Dzisiejsze tytuły artykułów na Frankfurter Allgemeine Zeitung to : "Klęska Merkel"," Zrobiłam co mogłam", " Niemcy są znacznie osłabione na arenie międzynarodowej". I tylko dziw człowieka bierze, że tazw. "nasi" w tvp info tego nie łapią pełnymi garściami. Aż człowiek prawie może zakochać się w niemieckich mediach. Po prostu miodzio. Der Onet dzielnie milczy- na pierwszym planie jak to strasznie przegrywamy w prestiżowych głosowaniach. To się nazywa niemiecka propaganda w kolonii. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
20 listopada 2017 22:42

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Dwa wnioski:

A) Kościół Rzymski przeszkadza w zarządzaniu niewolnikami w eurokołchozie korporacjom i oligarchom i jako taki musi być zwalczany wszędzie, w faszystowskiej Polsce szczególnie,

B) białe murzyny nad Wisłą przestają się wstydzić własnego cienia i podnoszą łeb, trzeba to zgnieść w zarodku aby wejść na wyższy poziom finansowego wyzysku kolonialnego. Na początek oczernianie i odczłowieczanie w propagandzie,potem siłowo przywróci się prawdziwą demokrację przez eurowojska jak zajdzie potrzeba.

Problem z tym że w przyszłym roku eurowybory i różnie może być,didatkowo dynamika na świecie różnych zjawisk ( bańka obligacji, bańka hipoteczna, druk pusrego pieniądza  , kryzysy militarne) może to wszystko zdmuchnąć w jednej chwili. A my tr ...

Nova
15 listopada 2017 20:30

@100 lecie listopadowego października (7 listopada 2017 19:32)

   Świetny artykuł. Gratuluje. Według mnie aby odkłamać jak fizycznie w Rosji zainstalowano komunistów i obalon Carat trzeba by się cofnąć do tzw. rewolucji lutowej. Tam jak w podręczniku zamachu stanu widać że to wszystko ustawka , zdrada i prowokacja była. Od okłamania cara przez ministra spraw wewnętrznych że jest spokój w stolicy po buntowanie poszczególnych pułków, strzelanie do cywilów z dachu i przede wszystkim zdradliwą i haniebną postawę niektórych generałów.Szczególnie generała Ruzy który po prostu po hamsku sterroryzował słabego cara. Umieśćił Pan wiele faktów , o których większość ludzi nie ma bladego pojęcia. Tak trzymać . Pozdrawiam serecznie.

Nova
7 listopada 2017 21:01

Strona 1 na 3.    Następna