-

Nova

Komentarze użytkownika

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

  Jak PIS szybko nie zrobi porządku z wrogą niemiecką propagandą  to: sobie zaszkodzi, Polsce zaszkodzi przez zaniechanie i okaże brak szacunku dla samych Polaków. I nie przejmować się tzw. niezależnością prasy i dziennikarzy bo to zawsze propaganda w czyjejś służbie. Pani mrówcza ,ciężka robota dowodzi , że białym wywiadem można wywlec różne brudy i okazać wszem i wobec wszystkim aby zobaczyli jak wygląda prasa niemiecka od zaplecza. Dziwne że nikt w ekipie rządzącej tego nie robi. No ale jak Polskiemu rządowi nie przeszkadzają neobanderowcy na Ukrainie to cóź chcieć od Niemców. Pozdrawiam.

Nova
16 września 2017 21:00


@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

   Jak czytam na wiki biografię Pombala to zęby kruszeją. Ten charakterystyczny sznyt propagandowy działający na emocje: Portugalia zacofana bo 300 000 zakonników i księży, Portugalia obiektem kpin bo nie nadąża za nowoczesnością. I wreszcie za Pombala Portugalia nowoczesna bo skończono z dyskryminacją protestanckiej szlachty Angielskiej. Czyli jednak do Pombala królowie Portugalscy wiedzieli czym grozi wpuszczenie na maksa Anglików do siebie. Jak łagodnie na polskiej wiki opisano stosunek Pombala do rodziny  Tavora . Ja rozumiem, że takim zacofanym i nienowoczesnym państwem jest dziś Izrael gdzie od groma szkół Rabinicznych, Rabinów i Ortodoksów. Jakie pole do popisu dla odważnych lewicowych postępowców. No ale mądrość et ...

Nova
11 września 2017 21:59

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

 Po pierwsze Pan nie Pani :)). Po drugie już kiedyś rozmawialiśmy na blogu Cryllusa i było mi bardzo miło. Po trzecie zachowując szacunek dla osoby Kaczyńskiego mogę chyba krytycznie spojrzeć na aparat  partyjny PIS?  Dziękuję za komentarz jak zwykle ciekawy i pozostaje z szacunkiem.

Nova (kiedyś Arystoteles)

Nova
8 września 2017 14:55

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

 A dzisiejsza tzw. elita rządząca to też zgroza. Nie mam oczywiście na myśli Kaczyńskiego bo to osoba innego formatu ale aparat partyjny jak tylko kiedyś zabraknie Prezesa ( oby żył długo) rozlezie się jak grzybnia na wszystkie strony. No i nie widać realnie  chęci obozu władzy zrobienia z Polaków właścicieli z bronią przy boku. Tylko bandycki fiskalizm i socjal dla wszytkich. Ulgi i bonusy dla wielkich korpo i wpływowych grup intersu.

     Niedawno Pani pisała o sanacyjnym generale ministrze obrony , który związał się z aktrką porzucając żonę i dzieci. Poczytałemo tym trochę. Żona chcąc ratować rodzine poszła do mieszkania prywatnego kochanki aktorki i po rozmowie z nią rzuciła się zklatki schodowej na partej popełniając sambójstwo ...

Nova
6 września 2017 23:04

@Ksiądz profesor Tadeusz Guz czyli apoteoza Lutra (17 sierpnia 2017 09:45)

  Można rzec, że Grunwald to Hanza kontra banki Włoskie .

Nova
17 sierpnia 2017 14:16

@O mądrościach branych od małpy (14 sierpnia 2017 09:52)

   Proszę Panią z tą abdykacją to ciekawa sprawa i zarazem dowód że Carowie średnio rządzili Rosją. Generał Ruza który przekonywał ( wymuszał) na Mikołaju II abdykacj użył takiego oto argumentu gdy Car upierał się na przeniesieniu praw do tronu na syna i rodzine i nie chciał słyszeć o likwidacji Caratu jako instytucji. Powiedział cytuje :" jeśli nie Podpiszecie ( o Mikołaju) nie jestem odpowiedzialny za Wasze życie" . Krzyczał przy tym na Cara waląc pięścią w stół. Osamotniony, zdesperowany, załamany Car wtedy podpisał abdykację.Aż strach pomyślec co by na jego miejscu zrobił Aleksander III jego ojciec. Co ciekawe minster spraw wewnętrznych , który oszukał Cara że w Petersburgu wszystko w porządku, Generał Ruza który sterroryzował ...

Nova
14 sierpnia 2017 20:28

@"Taboo" - kogo i jak okradała Kompania Wschodnioindyjska (29 czerwca 2017 16:29)

  Producent zapowiedział łącznie 3 sezony Taboo, zamknięta, logiczna całość z sensownym scenariuszem. Nie chce tworzyć  niekończących się tasiemców. Trzy akty- ucieczka- podróż-dotarcie do celu. I koniec. Podoba mi się to podejście.

Nova
29 czerwca 2017 21:17

@Oliver Stone, Putin, Femen i Ogniem i Mieczem czyli „Ukraina w Ogniu 2.0”. (20 czerwca 2017 18:53)

Pełn zgoda, Białoruś musi uważać bo skończy jak Ukraina. Na początek wystarczy z Białorusią odbudować kanał Ogińskiego i udrożnić drogę rzeczno morską od  Białorusi do Elbląga. O zniesieniu ceł na granicy nie mówię bo UE trzyma nas za twarz w tym względzie.

Nova
21 czerwca 2017 23:24

@Oliver Stone, Putin, Femen i Ogniem i Mieczem czyli „Ukraina w Ogniu 2.0”. (20 czerwca 2017 18:53)

 Nie wszyscy na Polskę reagują jak na zakazany artefakt. Uważam, że Białoruś w stosunku do Polski generalnie ma dbre intencje tylko władze III RP mają to gdzieś od niepamiętnych czasów. I módlmy się by na Białorusi nie wprowadzono demokracji bo wtedy tamichni majdam murowany z białoruskimi szowinistami. Poniżej daje link do białoruskiego filmu reklamującego odrestaurowany zamek Radziwiłłów Nieśiweż. W 27 sekundzie Pan zamku pisze list po polsku-znamienne.

https://vimeo.com/105851741?ref=fb-share

 A jeśłi chodzi o Ukraine i Polskę powiem Panu co mnie wkurza. W ramach osławionej "wymiany" w 1951 ( Bieszczady za Sokalszczyzne) utraciliśmy wieś nad Bugiem Waręż. Otóż kiedyś to była własność Wielmożnego Marka Matczyńskiego. Zaufanego kr& ...

Nova
21 czerwca 2017 15:10

@Oliver Stone, Putin, Femen i Ogniem i Mieczem czyli „Ukraina w Ogniu 2.0”. (20 czerwca 2017 18:53)

 Proszę Pani prawdziwe korzenie bytu pt. państwo Ukraina to jedno a tworzona na potrzeby ościennych imperiów propagandowa legenda Ukriny to jedno. I ta tworzona na poczekaniu legenda ( mapy "wielkiej Ukrainy" od Moraw do Donu) to drugie. Durni Ukraińcy w to uwierzą bo biorą to na serio a ktoś ( Korona Brytyjska ?) organizuje  jakiś swój rynek-strefę specjalną i się kręci. Gotowe latopisy o prakorzeniach Greckich Ukraińców leżą w szufladach państw poważnych i czekają na odpowiedni moment.

Nova
21 czerwca 2017 09:42

@Oliver Stone, Putin, Femen i Ogniem i Mieczem czyli „Ukraina w Ogniu 2.0”. (20 czerwca 2017 18:53)

 Gdy mocarstwa i banki ostatecznie się po cichu dogadają co do podziłu łupów na Ukrainie i rozdzieleniu stref wpływów co by się nie konfliktować przebudzenie Ukraińców będzie straszne. Może się okazć, że z dużego kraju zostanie kadłubek gdzie nic nie należy do narodu, i o niczym ważnym nie decydują. Lokalsami będą zarządzać mafie i zostanie tylko zmywak w  Polsce i ewentualnie na zchodzie jak ich zechc. No ale na zchodzie trochę za dużo Muzułmanów. Zdaje się ,że ten dzień jest raczej bliżej niż dalej. Strach pomyśleć jak ktoś na serio przełoży wajchę propagandową wobec Ukraińców i cały świat się dowie jcy to oni wszyscy źli i jak wszyscy tam kochają Hitlera, Bandere i UPA. Zdławią się swoją mołojecką państwowością. Pan Gowin zdaje się zapomn ...

Nova
20 czerwca 2017 22:38

@Kpt. Młokosiewicz, gen. Blayney, Fuengirola i masakra wizerunkowa Brytanii. (6 czerwca 2017 21:30)

 Przyznaje bez bicia nie wiedziałem o tym.  Podnosi na duchu . A jeśłi mówimy o pedagogice wstydu niech Pani przejrzy poniższy link. Polska ustami P. Ryszarda Czarneckiego odmawia przyjmowania Muzułmanów. Lecz nie sama treść artykułu jest ciekawa tylko komentarze internautów pod nim. Baaardzo przychylne.Polecam przejrzeć. Inne rządy jak widzą nastawienie swoich obywateli do Polski szlag musi trafiać. Link:

http://www.breitbart.com/london/2017/06/05/poland-importing-muslims-terror/

 

 A Minister Gliński w końcu powinien robić to za co płacą mu podatnicy- za proPolską propagandę za polskie pieniądze. Pozdrawiam.

Nova
7 czerwca 2017 00:27

@Chowanie zmarłych i kanonizacje czyli Metropolita Szeptycki, TVP i Yad Vashem. (5 czerwca 2017 22:23)

 W każdym razie są na pewno podatnym materiałem na  prowokacje i szczucie w ramach walk między poważnymi państwami. Jak się np. Towarzysz Putin dogada z Towarzyszką Królową Wlk. Brytanii to może paru amerykańskim korporacjom być gorąco. Coś jak Polacy w XIX w. szczuci przeciw Carowi w interesie stron trzecich .

Nova
6 czerwca 2017 09:40

@Chowanie zmarłych i kanonizacje czyli Metropolita Szeptycki, TVP i Yad Vashem. (5 czerwca 2017 22:23)

  Cóż rzec, od początku czerwca Ukraińcy bez wiz mogą wjeżdżać do całej UE i Polaczki nie są im do niczego już potrzebni. Jak amant wzięli wszystko co chcięli od naiwnej panny i od razu pokazali wała. To pokazuje ładnie instrumentalne traktowanie nas przez neobanderowców rządzących Ukrainą.  wtle ta cała bezinteresowna miłość rządu Polskiego do rządu Ukrainy. Na polecenie wielkiego brata wyciszono dyskusję o przeszłości i przyjęto bez opamiętania 2 mln. Rusinów.  Czekam z niecierpliwością co teraz zrobi Polski rząd. Czy cokolwiek zrobi czy jak zwykle cisza i uda, że nic nie ma. T chyba Pani napisała, że za wolność wyprzedaży ziemi korporacjom dostali wolność wychwalania Bandery. No i tak to jedzie. Pozdrawiam i gratuluje wpisu.

Nova
5 czerwca 2017 23:15

@Kto jest właścicielem ziemi na Ukrainie? (31 maja 2017 18:18)

   No nie wiem czy to dobrze,że cała ziemia na Ukrainie będzie w rękach korporacji globalnych. Na tym czarnoziemie jeszcze bardziej wprowadzą monopol kilku odmian genetycznych zboża i nic poza tym na świecie nie będzie. W ten sposób chcą narzucić całemu swiatu płacenie za to że w ogóle się sieje zboże z własnego wysiewu bo ochrona patentu. Ukraińcom taka niepodległość w gardle stanie. Będą zasuwć za miskę ryżu w swoim kraju na nie swojej ziemi bez deputatu drewna, jedzenia i ubrania jak za Woyniłłowicza bywało. Będą kląć na czym świat stoi i dalej będą zwalać na polskich panów bo ich już nie ma a  Polską nie trzeba się liczyć. P.s. Mam kolege który robi w certyfiktach jakości- robił interesy z Ukraińcem który w jakiś dziwny sposó ...

Nova
31 maja 2017 21:42

@Baku, Batumi, ropa, Stalin, strajki u Rotszyldów i inżynier Zglenicki. (24 maja 2017 20:54)

   Rothschildowie to straszni sszczęściarze. Miają wojny, rewolucje, zmiany polityczne i społeczne, walą się dynastie, upadają państwa a oni wciąż trwają. Ciekawe jak liczba muzułmanów zwiększy się w Europie za 20 lat ile krotnie zwiększą się obroty firm Rotschildów. A ten Montefiore to chyba zmarł bezpotomnie ale miał kuzyna wielkiego kupca.Podobno  John Moberley Bell szef Timesa był jego nieślubnym synem. Ciekawostką jest że kilka lat po smierci starego Montefiore jego bogate archiwum zostało spalone na polecenie jego bratanka i następcy Sir Josepha Sebag-Montefiore.

Nova
25 maja 2017 00:08

@Kuźnica złotych talentów. (24 maja 2017 03:45)

Sarmacka Drużyna Kołłątajowców Polskich i Litewskich (SDKPiL) jako pierwociny bolszewików przejmujących dobra zakonne i prywatne. Coś jak to co opisywał Jałowiecki , run czerwonych na prywatne skarbce , skrupulatne liczenie a potem juma dla dobra wszystkich ale najpierw dla siebie. Towarzysz HUgon byłby w 1917 świetnym czekistą.

Nova
24 maja 2017 16:22

@Konstytucja Nihil Novi (17 maja 2017 23:11)

 Mnie podoba się punkt 24 gdzie Król w obronę bierze Szlachtę przed niewoleniem mieszczan. Już wtedy były gangi , które chciały kontrolować skup i handel żywnością -mieć monopol w tym względzie. I tak a propo, skoro szlachta w Bydgoszczy była niewolona przez mieszczan to chyba zabardzo nie była ona wszechwładna wobec " biednych" mieszczan jaknam się to przedstawia  w podręcznikach. 

Nova
18 maja 2017 20:53

@Julia Kristeva czyli sado-marksizm, Mao i Papież Franciszek. (16 maja 2017 18:09)

 Jak zwykle Pani wymiata. Cieszę się, że będę mógł czytać i komentować Pani notki na portalu Coryllusa. Jak widać postępwej Ewropie my ze swoim zdrowym rozsądkiem i tradycją w gardle stajemy. Poszły jakieś duuuuże budżety na sprwadzenie nowych rewolucjonistów a tu mały kraj fika i mówi wała. Chyba trzeba się będzie wypisać z klubu EU tylko alternatywy nie widać. Pozdrawiam.

Stanisław Klepczyk, wcześniej Arystoteles.

Nova
17 maja 2017 00:05

Strona 1 na 1.