-

Nova

Komentarze użytkownika

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

  Tu taka ciekawostka dla Pana, najnowszy artykuł na amerykańskim portalu ekonomiczno-politycznym:

 

https://www.zerohedge.com/news/2018-10-13/britain-leash-united-states-which-end

 Autor pyta retorycznie na którym końcu smyczy jest Albion w stosunku do Ameryki, stwierdza, że Ameryka jest klientem Izraela i Arabii Saudyjskiej. Albion wg. niego nigdy nie był po II Wojnie wasalem Ameryki tylko partnerem a teraz zarzuca wprost Anglikom zainicjowanie sprawy RussianGate ( rzekomą ingerencje Rosji w wybory prezydenckie) aby skłócić Roję i Amerykę dla własnych korzyści. Takie panstwa jak nasze nazywa bezużytecznym tzw. sojusznikiem:

https://www.strategic-culture.org/news/2018/06/16/its-time-for-america-cut-loose-our-useless-so-called-allies.html

&nb ...

Nova
14 października 2018 16:15

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

 Aż strach pomyśleć jak rozwojowo imperialiści dzisisiaj zechcą twórczo rozwiązać sprawę Moskwy i Ukrainy. Nas na każdym kroku łaja się za nieprzestrzeganie demokracji a na Ukrainie pod nadzorem rządu rośnie neobanderowska propaganda i mitologia, rządzą centralnie i lokalnie gangi, gospodarka dla szarego człowieka pod psem, wszystko co młode i żyje ucieka, zołnierzom ss-galizien stawia się pokmniki  i cisza. Znajomi przedsiębiorcy we Wrocławiu zaprzyjaxnili się niedawno z małżenstwem bardzo zamożnych Ukraińców-można by rzec takich lokalnych oligarchów. Jak sami powiedzieli przyjechali do Polski bo tak już urośli finansowo i firmowo że są zauważalni i boją się o to by dla okupu dziecka im nie porwano. U nas czują się bezpieczni. W moskwie pewnie niewiele l ...

Nova
14 października 2018 11:41

@Rekonkwista w Rosji (13 października 2018 09:40)

   Wielebny Ojcze, ten scenariusz jak każdy  jest możliwy na tym ziemskim łez padole. W pełni się zgadzam z Ojcem,że Moskwa miała sporo czasu i okazji do załatwienia tej sprawy i przespała swój czas. Pozostaje pytanie na ewentualną reakcje -zachowanie Polski w przypadku scenariusza rozbioru Ukrainy. Wszystkich napalonych hurrapatriotów zwolenników wchłonięcia ot tak zachodnich ziem Ukrainy przestrzegałbym . W sytuacji gdy w zasadzie nie ma dużego żywiołu Polskiego za Bugiem, w okręgach Ukraińskich przy Polsce święci triumfy polityczne neonazistowska Banderka to ewentualne wzięcie takich nabytków pod swoje skrzydła to wtopa i pułapka. Pole do ingenerncji zewnętrznej w sprawy Polskie bardzo by się powiększyło o element wrogi naszemu państwu. Nal ...

Nova
14 października 2018 11:33

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

     Anglicy Polski jako wolnego i silnego państwa w ogóle nie mieli w swoich planach. "Wspieranie" bytu Polskiego wynikło niejako z powodu dynamiki wydarzeń i siły narodu ( ziemiaństwa) Polskiego , który walczył o swoja ojczyznę. A i tak wspierali Anglosasi o tyle Polskę aby za bardzo nie urosła, mocno okrojona, z socjalistyczną gospodarką i socjalistycznymi nowymi elitami jako tzw demokracja brń Boże Monarchia. Państwo tak okrojone, bez połowy swojego terytorium, z socjalizmem jako metodą gospodarowania, było  z góry skazane na stracenie. Coryllus ma rację więc pisząć ,że taka "niepodległość" to pułapka. Pozdrawiam. 

Nova
13 października 2018 19:47

@Rekonkwista w Rosji (13 października 2018 09:40)

 Mnie zastanawia rola Ukrainy w planach tego który chce doknać rekonkwisty Rosji. Ja rzecz jasna tego nie wiem ale mnie zastanawia czy jej ( Ukrainy) rola nie wzrośnie kosztem naszej -Polskiej strony. I do tego jeszcze na rympał zwalczanie i nagonka Koscioła Katolickiego. Prawosławnym w popkulturze nikt się nie interesuje a jego rola to wstęp do podboju Rosji. Można by żec bez zbytniego rozgosu robi swoje .

Nova
13 października 2018 10:47

@Zły wywiad ministra Czaputowicza w rosyjskiej gazecie. (8 października 2018 14:51)

 Brak własnego zdania, nawet w kwestii artykulacj własnych interesów, tych elementarnych mści się. Trzeba mieć jasn określone własne cele nawet jeśli czasami idą one w parze z celami takiego państwa jak Rosja. Zachowanie Czaputowicza sprawia, że nikt Polski nie traktuje poważnie, Rosjanie mają nas za wasala Ameryki, Amerkanie wiedzą,że zrobimy aort na zawołąnie a Ukraińscy politycy i tak gardzą ludzmi, którzy ślinią się do nich wbrew elementarnej godności. Dzięuję Panu za dzisiejszy wpis. Ładnie widać "dobrą zmianę " w polityce. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
8 października 2018 20:55

@Anglia i Polacy w czasie Wielkiej Wojny. Z nie tak dawnej historii (21 września 2018 18:48)

 Taaaaak, ta dzisiejsza edukacja, zabawa i bezstresowość. Testy i schematyczność. Zupełny brak klasycznego kształtowania umysłów .  A potem jest problem z analizą tekstów źródłowych . Pana , Coryllusa  i Pani Pink Panther teksty są na poziomie percepcji nieosiągalnym dla wielu tzw. profesorów i dziennikarzy. Trzymają Państwo poziom w analizie faktów i mechanizmów polityki.

    Jeśli można mieć malusieńką prośbę jak by Pan cokolwiek jeszcze znalazł i opublikował o handlarzu bronią ( poza tym co jest w książce)-Basilu Zaharoffie i podzielił się tą wiedzą było pięknie. Jak szukałem książek o tym osobniku to było parę z lat 30 i 40-ych i jeszcze z lat 60-ych ubiegłego wieku i koniec.  Prawdziwa enigma.

Pozdrawiam.

Nova
21 września 2018 21:04

@Anglia i Polacy w czasie Wielkiej Wojny. Z nie tak dawnej historii (21 września 2018 18:48)

  Pana książka jest rewelacyjna, szkoda ,że nie ma map ale to mistrzostwo w analizie na czynniki pierwsze przyczyn globalnego konfliktu. Cynizm i zbrodniczość brytyjkiej oligarchii i zarazem jej niewątpliwe mistrzostwo w knuciu intryg  i sprzyjających sytuacji politycznych. Cesarz Niemiec wydaje się być przy nich normalnym, zrównoważonym przywódcą państwa ,które chce przeżyć. Wilhelm II Trzeźwo patrzy na otaczający go świat i stara się utrzymać w przytomności umusłu naiwnego  Cara Mikołaja. Niestety nie udaje mu się to. Gratuluje książki-więcej takich !!!! Pozdrawiam.

Nova
21 września 2018 19:57


@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

Czy może Pani podać nazwisko tej agentki Muszkieterów ,która napisałapamiętnik pod koniec życia? Ciekawa rzecz. Pozdrawiam.

Nova
16 września 2018 21:26

@Pieniądze PISF dać na FON! (14 września 2018 09:21)

   Dzień Dobry. Ja rzecz jasna zgadzam się z Panem, w kwestii że socjalizm kończy się napisem "arbeit macht frei". Dodam tylko ,że dziś metody stały się troszkę subtelniejsze. Niedługo w Polsce wejdzie dyrektywa UE             "Bank Recovery and Resolution Directive" czyli o legana w majestacie prawa konfiskata pieniędzy ludziom z kont bankowych gdy bank jest bankrutem. Można sobie łatwo wyobrazić sytuację, gdy banksterka celowo wyznacza jakiś bank lub kraj i jegosystem bankowy do odstrzału a potem ludziom masowo zabiera się pieniądze. Wprawdzie zwolennicy tego prawa ( wszystkie partie plityczne) twierdz że stracą tylko posiadacze kont powyżej 100 000 Euro ale ze zwykłej arytmetyki wynika że to 1% posiadacz ...

Nova
14 września 2018 09:44

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

   Fakt ,zostają tylk spekulacje-wśród możliwych opcji ja bym obstawiał, że ze strony Rzymu dostał trefną ofertę pokju (blef) być może żyrowaną przez kogoś "zaufanego" z zewnątrz. Targi trwały, ustalano szczegóły, posłańcy latali w obie strony  a cenny czas leciał i Rzym zbierał się do kupy. Rzecz jasna to czyste gdybanie. Gratuluje-wpis wgniata w fotel. I ta technika prowokacji dopracowana do perfekcji. Coryllus ma rację -nie ma nowoczesności, pewne rzeczy istnieją tak samo cały czas. Pozdrawiam.

Nova
13 września 2018 23:05

@O hierarchiach ukrytych (11 września 2018 09:38)

 Przykład hierarchii ukrytych ? Wrocław i ekipa tutaj rządząca w zasadzie od 1989 r. A to co wyczynia obecny prezydent Dudkiewicz to mistrzostwo świata. Zadłużył miasto na kilka miliardów , sprzedał w zasadzie wszystko do gaci, zabudował prawie każdy metr kwadratowy miasta i się zwija. Rządzą klany rodzinne w magistracie przyznające kontrakty ze strony miasta i miejsca w spółkach komunalnych  raz grupa zaprzyjażnionych biznesmenó deweloperów ( Skanska i Intersystem).  Strumień pieniędzy z punktu A płynie do punktu B i nie jest ważne jakim kosztemi skutkiem. Ot przykład:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,16958709,Nasze_sledztwo__Niebezpieczne_zwiazki_Wroclawia_z.html

 

Do tego dochodzą trwające procesy różnych firm ...

Nova
11 września 2018 13:01

@Przypowieści z zakutego łba (7 września 2018 09:34)

 Sto lat! zdrowia zdrowia i po tysiąckroć zdrowia. Takiego samego zapału i talentu. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
7 września 2018 16:33

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 1 (31 sierpnia 2018 18:53)

 Rewelacyjnie Pan opisła zmagania I Wojny Punickiej. Gratulacje. Co Pan na to, żepod koniec wojny Rzym własne zasoby finansowe miał wyczerpane i kredyt finansowy mógł pochodzić z zewnętrznego wsparcia/banku? Np. przez kogoś kto chciał na morzu Śródziemnym stworzyć jednolity rynek obstawiając Rzym. Jakie jet zdanie Pańskie  w tej kwestii? Czy mogli to być np. bankierzy Żydowscy w Egipcie? Tak sobie gdybam. Pozostaje z szacunkiem. 

Nova
1 września 2018 19:39


@O obłędzie, naśladownictwie i moim ulubionym ciasteczku (25 sierpnia 2018 10:31)

  A propos roli i funkcji Niemiec w II Wojnie Światowej, jeśli Pan będzie miał ochotę to znalazłem taki artykuł na amerykańskich stronach:

https://www.zerohedge.com/news/2018-08-23/unpleasant-truth-about-1941-parachuting-rudolf-hess-england-part-3

 

 Autor opisując okoliczności lądwania Hessa w Szkocji w 1941 i misji jaką miał spełnić, opisuje okoliczności tego zdarzenia. Określa funkcję armii Hitlera jako zastępcza armia amerykanska/rezerwy federalnej , która miała wysiudać Anglików z pozycji hegemna. Fuhrer zaś miał wolę dogadać się z Anglikami kosztem Amerykanów (łamiąc nieformalną umowę z nimi)dlatego  misja Hessa musiaa być utajona. Każdy może po swojemu interpretować te zdarzenie , niemniej wydzwięk artykułu jest taki,że za Nazist ...

Nova
25 sierpnia 2018 13:23

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

   Pani wpis jak zwykle świetny i wymiata. Gratuluję.

  Organy państwa powinny wyjaśnic jak firmy maklerskie naciągały ludzi opychając im papiery Get Back jako hiperpewną  lokatę na przyszłość. Toż to stręczycielstwo finansowe i naciąganie przez oszustów.  Nakupili w Get Back portfeli do windykacji z różnych instytucji finansowych- de facto nie ściągalnych a potem przedstawiali to w papierach jako pewne i trwałe aktywa, gdy realnie nic nie były warte.  Coś jak podpis bezrobotnego pod kredytem hiptecznym który jest niespłacalny. Banki amerykańskie takie kwity potem ładnie opakowywały i sprzedawały na giełdzie jako pełnowartościowe instrumenty finansowe. A potem bańska pękła  i sruuuu.... I człowiek tylk osię dziwi że najpierw sa ...

Nova
12 sierpnia 2018 17:38

@Rosja przygotowuje się do wojny (póki, co ekonomicznej). (11 sierpnia 2018 11:20)

  Sądzę ,Wielebny Ojcze ,że jak Bankierzy Globalni się dogadają to będziemy mieli nowy ład finansowy na świecie. Bez względu które państwo będzie Hegemonem. Jeśli dolar wyczerpie swoje mozłiwości ( a chyba z tym mamy powoli do czynienia) to i alternatywy dla mędzynarodowego handlu trzeba będzie poszukać. Tak sądzę.  Pozostaje z szacunkiem.

Nova
11 sierpnia 2018 18:32

@Dziewięć lat czyli cierpliwość nagrodzona (2 sierpnia 2018 08:11)

    Dalszych sukcesów, wytrwałości i pomyślności życzę. Gratuluję rzecz jasna i zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia życzę Panu. 

Nova
2 sierpnia 2018 17:52

Strona 1 na 4.    Następna