-

Nova

Komentarze użytkownika

@GetBack, wyspa Jersey i obóz wolności czyli komornik jako dobro narodowe. (11 sierpnia 2018 21:41)

   Pani wpis jak zwykle świetny i wymiata. Gratuluję.

  Organy państwa powinny wyjaśnic jak firmy maklerskie naciągały ludzi opychając im papiery Get Back jako hiperpewną  lokatę na przyszłość. Toż to stręczycielstwo finansowe i naciąganie przez oszustów.  Nakupili w Get Back portfeli do windykacji z różnych instytucji finansowych- de facto nie ściągalnych a potem przedstawiali to w papierach jako pewne i trwałe aktywa, gdy realnie nic nie były warte.  Coś jak podpis bezrobotnego pod kredytem hiptecznym który jest niespłacalny. Banki amerykańskie takie kwity potem ładnie opakowywały i sprzedawały na giełdzie jako pełnowartościowe instrumenty finansowe. A potem bańska pękła  i sruuuu.... I człowiek tylk osię dziwi że najpierw sa ...

Nova
12 sierpnia 2018 17:38

@Rosja przygotowuje się do wojny (póki, co ekonomicznej). (11 sierpnia 2018 11:20)

  Sądzę ,Wielebny Ojcze ,że jak Bankierzy Globalni się dogadają to będziemy mieli nowy ład finansowy na świecie. Bez względu które państwo będzie Hegemonem. Jeśli dolar wyczerpie swoje mozłiwości ( a chyba z tym mamy powoli do czynienia) to i alternatywy dla mędzynarodowego handlu trzeba będzie poszukać. Tak sądzę.  Pozostaje z szacunkiem.

Nova
11 sierpnia 2018 18:32

@Dziewięć lat czyli cierpliwość nagrodzona (2 sierpnia 2018 08:11)

    Dalszych sukcesów, wytrwałości i pomyślności życzę. Gratuluję rzecz jasna i zdrowia zdrowia i jeszcze raz zdrowia życzę Panu. 

Nova
2 sierpnia 2018 17:52

@Grupa ZNAK, Bandyci z AK, Wojciech Lada i bandyci z BRUM oraz black metal. (31 lipca 2018 19:03)

 A propos Musolliniego-czyżby kolejny produkt made in Britania? Intuicja taka, nie musi rzecz jasna być pewna.

A propos światka ujmijmy to artytyczno-dziennikarsko-muzycznego. Jak to się wszystko pięknie kręci w jednym tym samym smierdzącym kotle. I Ci Niemcy. Najpierw po 1989 r. "niesmiało" inwestowali w pop muzyczno rozrywkowy a teraz z grubej rury walą o polskim antysemityzmie itp. Złośliwy człowiek ,którym ja nie jestem rzekłby jak to ładnie zaplanowane na długie 30 lat :)).

Tekst ak zwykle rewelacja-gratuluje i życzę zdrowia i werwy aby częściej publikować. Pozostaje z szacunkiem.

 

Nova
31 lipca 2018 20:51

@O idiotach promujących książki (6 lipca 2018 07:17)

 Ja rzecz jasna, nie jestem w stanie stwierdzić co bedzie a co nie ale prosze wziasć pod uwagę następującefakty z przeszłości:

- w 1152 r. Henryk II bierze ślub z Eleonorą Akwitańską i z automatu zostaje Księciem akwitanii-płowa Francji ot tak należy do Króla Angielskiego,

 -  Dopiero liczne wojny i konsekwencja spowodowała że Francja odzyskała całą Akwitanię po zwycięskiej bitwie pod Castillon kończącej Wojnę Stuletnią w 1453 r. ( 300 lat!). W tym momencie wydaje się że Anglicy leżą mocno na łopatkach względem Francji.

 -  Nie mija sto lat i w 1533 r. po Rewolucji protestanckiej i wielkim rabunku mienia kościelnego i zmianie doktryny ( zerwanie z Watykanem) Anglia ma środki ( pieniądze) i doktryne do dalszej ekspansji.

 - w 1555 powstaj ...

Nova
6 lipca 2018 18:35

@Zagadka Hitlera. Cz. 1. Z nie tak dawnej historii (23 czerwca 2018 18:32)

  Jeden z mechanizmów , strumieni finansowni Hitlera i NSDAP opisał Sutton na podstawie jedynego! egzemplarza jaki został książki sprzed II Wojny. Z grubsza kasa szła od banków włascicieli Rezerwy Federalnej na konto do banku w Holandii. Stamtąd przelew szeł do banku Drezdeńskiego jeśli dobrze pamiętam . Z konta pieniądz eodbierł Hess i przekazywał bezpośrednio Hitlerowi. Drugi strumień finansowy to Himmler. Hitler sam osobiście chba kasy na konto nie dostał. Ciekawe na ile to kwestia ostrożności a na ile kontrolowania słupa. Ciekawostą jest to że ta książka wydana w Holandii w latach 30-ych została wykupiona na pniu a autor zaliczył kasację po zajęciu Holandii przez Niemcy. Moim zdaniem w kwestii objęcia władzy przez Hitlera za mało wgłębiają się badacze w role Himm ...

Nova
26 czerwca 2018 20:34

@Zagadka Hitlera. Cz. 1. Z nie tak dawnej historii (23 czerwca 2018 18:32)

   Pan podał w źródłach Suttona. Ten autor to temat na odzielne studia. Opisywał wiele spra związanych z oligarchią bankową w USA, od wojny w Wietnamie , poprzez Rezerwe Federalną po rynek złota i tworzenie Sowietów i Nazistów przez bankierów Anglosaskich. Pod koniec życia skutecznie zastraszony ( jestem w stanie go zrozumieć) i schował się w swojej posiadłości i  nie wychylał nosa. Sekowany i usuwany z różnych instytucji w Stanach. Ciekawa jest sprawa zamilczania jego prac i książek w kulturze POP. A wysawał i pisał dużo i od dawna . Niestety już nie żyje.

   Tak samo jak interesujące jest-nas tutaj to nie dziwi- przemilczenie tego Hanfstaengla w filmach amerykańskich o Nazistach i Hitlerze.Można by rzec osoba celowo ...

Nova
24 czerwca 2018 14:04

@Druga część pogadanki o książce Okraina Królestwa Polskiego. Krach koncepcji Międzymorza (12 czerwca 2018 13:08)

     Dodałbym do kompletu "dziwnych" zgonów Ojca Sobieskich - Jakuba- zmarłego w czerwcu 1646 r. Nie pamiętam wszystkich nazwisk ale przed drugim Potopem Szwedzkim za Augusta II Sasa była podobna seria nagłych, dziwnych zgonów. Najpierw zabiera się wojsko, potem finanse, potem kosi elitę, która jest patriotyczna a na końcu wchodzi obce wojsko i rabuje jak leci. Pozdrowienia dla Panów. 

Nova
12 czerwca 2018 17:29

@Adolf Hitler – samorodny talent, czy golem co się zepsuł? (8 czerwca 2018 18:23)

 O to to! " wyczynami wariata można przykryć różne decyzje". Rzekłbym różne ciemne biznesy i układy. Tworzy się jednego ciemnego luda , który robi za wrór zła wcielonego i przypisuje mu się wszystko, w tym swoje zbrodnicze uczynki. Hitler oczywiście był zbrodniarzem , ale nie był jedynym zbrodniarzem podczas wojny. Adolf był finansowany od początku lat dwudziestych z Ameryki. Bezpośrednio przed przejęciem władzy dostawał baaardzo duże przelewy na bank w Holandii z którego kase brał Hess i przekazywał Hitlerowi. Sutton o tym pisał. Książka wydana w Holandii która to opisywała została wykupiona na pniu.

Nova
9 czerwca 2018 11:52

@Świrski uświadamia Amerykanom czyli celebracja formuł fałszywych (2 czerwca 2018 10:17)

   Może Pan powiedzieć, kiedy nowy numer Ukraiński będzie w sprzedaży? Pozdrawiam.

Nova
2 czerwca 2018 12:42

@Eugeniusz Januła: Polscy i niemieccy dowódcy w kampanii wrześniowej 1939 r. – szkic porównawczy (28 maja 2018 18:05)

   Ja z chęcią o tych generałach co mieli załamanie i wiali aż się kurzy to bym poczytał  w rosyjskich archiwach. Niejedna tajenica niedyspozycji by się wyjaśniła. Czytałem kiedyś pamiętniki ( niestety nie pamiętam autora), który opisywał jak emerytowany generał Rómmel na telefon załatwiał odroczenie wojska kuzynowi-po wojnie -w Warszawie. Taka ciekawostka.

Nova
28 maja 2018 22:47

@Bilewicz, siostry Toeplitz , Glińscy oraz film i kasa czyli ciągłość. (11 kwietnia 2018 20:26)

   Notka jak zwykle świetna. Ja tylko chciałem się wypowiedzieć na temat filmów , które Pani zalinkowała. Otóż w filmie "Proroctwo" Ojciec Augustyn Pelanowski w 39 minucie mówi,że ostatni król Polski Poniatowski jako jedyny nie raczył się pofatygować na Jasną Górę i skończyło się królowanie.... Wedle słów Ojca Wyroki Boskie są warunkowe-mogą się zmienić lub objawić jeśli człowiek wykaże dobrą wolę. Ostani król-Ciołek nie raczył się nad tym zastanowić. Uczciwie mówiąć nie wiedziałm o tym, że Stanisław Antoni Poniatowski nie bywał w Częstochowie jako monarcha. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
12 kwietnia 2018 15:44

@Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego 2018 (31 marca 2018 16:20)

 Wszystkiego Najlepszego i Zdrowia najbardziej!!!

Nova
31 marca 2018 19:08

@Nowe książki od jutra (26 marca 2018 20:14)

A propo filmiku: Rotschild to oczywiste w 1815 , tak sądzę :)))

Nova
26 marca 2018 21:30

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

   Urzędnikom z mianowania obecnej władzy zdaje się, że mogą wszystko i  ze względu na sondaże są nie do ruszenia. W 1939 pewna partia w Polsce też tak uważała a potem po 2 tygodniach wszystko rympło. Mnie najbardziej boli ten brak budowania trwałych podstaw własnej siły-akumulacji kapitału, wielkich farm rolnych, prdukcji jedzenia, własnych banków i w ogóle możłiwości sprzedaży pracy własnych rąk. Zamiast tego mamy jednolity plik kontroli i wszechwładze bezkarnej skarbówki. O tym  projekcie na pustyni Gobi przyznam nie słyszałem. Podobny numer zrobił Farmer Murzyn gdzieś w Afryce-zasiał palmami pustynie i po 20 latach ma megaoaze. Ja oczywiście nie wiem co będzie i nie znam prawdziwych kulis tego co się dzieje ale prywatnie po cichu na polu gos ...

Nova
17 marca 2018 14:14

@Polska i RPA czyli Muzeum Polin, „Zabij Bura”, biali farmerzy i Janusz Waluś. (17 marca 2018 00:00)

   Jak się ogląda te zdjęcia z obecnego RPA jak sie masakruje Burów i zdjęcia z Rzezi Wołyńskiej to podobieństwa narzucają się same. A i skutek ten sam. Wyrzucenie precz ludności z jej ziemi w spokoju orzącej swą ziemię. I prosze popatrzeć jak to ładnie się układa . Ukraina po majdanie gospodarczo zaorana i przejęta przez wybrane globarne korporacje,obrót sprzedażą czarnoziemu wstrzymany nie wiedamo na jak długo. Pewnie jak będzie możńa kupowac to się okaże, że ci co mieli to już kupili. 

  W Polsce obywatel nie może kupić ziemi jak nie jest rolnikiem a i to do 300 ha bo "obszarników my PIS nie lubimy". Obrót ziemią rolną de facto także wstrzymany. W USA w stanach gdzie połowa ziemi należy do państwa nagle zaczęto wyrzucać&nb ...

Nova
17 marca 2018 13:10

@O rozpoznawaniu pędów bezlistnych, ptaków w locie i fajnych historii (9 marca 2018 08:23)

 Taka ciekawostka. Historię tego Edgara Mortary przymierza się nakręcić Steven Spielberg. Premiera ma być teoretycznie w tym roku. 

Nova
9 marca 2018 10:17

@Polacy - Naród Obrany (27 lutego 2018 19:01)

 Jak człowiek ogląda media rządowe i tą całą propaganową agitke to może go trafić. W tvp info od rana do wieczora głównie amer gold i jakieś odpryski jak to władza czule czuwa i ze zrozumieniem spotyka się z przedstawicielami etrusków w Polsce. Rozumiem, że Pan Premier Izraela teraz też się spotyka z Polonią w swoim Państwe? ( żarcik taki).  W telewizji wszelakiej o powszechnym ruszeniu blogerów i internautów w obronie dobrego imienia Narosu nic albo śladowo. O tym co pokazał zawieszony senator PIS ani mru mru. O Ekshumacji w Jedwabnem zero . O uwikłaniach Netanyahu w afery zero. Nasz rząd sam ustawia się w pozycji petenta chociaż ma argumenty i traktuje własny naród i własny elektorat jak idiotów. O ustawie reprywatyzacyjnej też an m ...

Nova
27 lutego 2018 20:21

@Święta (24 grudnia 2017 11:06)

Wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń.

Nova
24 grudnia 2017 23:59

@Głęboka geneza cz.1. Z nie tak dawnej historii. Z dedykacją dla Pana Deszcznocity (22 grudnia 2017 11:47)

  Z ciekawości w wiki  cofałem sie w rodowodzie sir Charlesea  Jocelyn Hambro ( tego od bankowości i szpiegostwa jednocześnie). Okazało się, że w prostej linii jest on potomkiem Calmer Joachim Hambro (Levy) z połowy 18 wieku. Po przeprowadzce do Kopenhagi Calmer Hambro chciał nazywać się Hamburgiem ale rejestrator źle zrozumiał go i wpisał Hambro. Ożenił się ze swoją kuzynką Elkele Levy . Widać tradycja ożenków wśród dalszej rodziny jest normą dla rodów bankierskich. 

Nova
22 grudnia 2017 20:51

Strona 1 na 3.    Następna