-

Nova

Komentarze użytkownika

@Pierwsza edycja Latającego Uniwersytetu Leszczynowego, relacja na żywo (7 grudnia 2018 16:36)

 Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich Uczestników i dla Gospodarza. 

Nova
7 grudnia 2018 20:48

@Orzeł Biały, żona Broniewskiego, NSZ i ostatni Żyd z Węgrowa czyli białe plamy. (24 listopada 2018 22:43)

 Artykuł z Pani strony jak zwykle "wymiata", gratuluje. Merytorycznie ja skromnie mam tylko jedno ptanie: co do jasnej........robi tzw. minister Gliński i Gowin na niwie narodowej propagandy i edukacji? O naczelniku nie wspomnę bo on teraz tak zajety że nie ma czasu na tkie drobiazgi jak dobre imię Plaków  wśiwatowej wojnie propagandowej. Pozostaje z szacunkiem.

Nova
24 listopada 2018 23:35

@Śmierć szefa GRU, czyli wojskowi przechodzą do kontrnatarcia. (22 listopada 2018 17:59)

   Jak Pan pisze o tych prywatnych armiach i stawianiu się przez nie rządowi, człowiekowi przychodzi na myśl, czy ktos z zewnątrz nie spróbuje podkupić tych bojówek i wykorzystać przeciwko Rosji. Ot tak jak kiedyś wojko Kozackie było wykorzystane przeciw Rzeczypospolitej. Dzieje się u Rosjan.

Nova
22 listopada 2018 20:20

@Rzecz o braku pożytków z żyta, czyli próba chemicznej syntezy Nobla z ekonomii (13 listopada 2018 20:13)

 Hmmm jak człowiek to czyta to się zastanawia dlaczego Liga morska i Kolonialna w II eRP miała takie skromne osiagnięcia ,byliśmy wszak mocarstwem pod swiatłym Beckiem i Rydzem. 10 kg cukru za przeciętną pensję to jest ewenement na cały glob. Tylko sowiety miały lepiej. A 100% przebitki na płody rolne to i tak lepiej niż dzisiaj za maliny mają rolnicy szczególnie gdy ukraińska knkurencja na sprzebija pod równie światłym dofinansowaniem naszego rządu. Cyfry nigdy nie kłamią.  Wielkie dzieki za ten przykład ekonomiki Sanacji.

 

Nova
13 listopada 2018 21:03

@O świecie poza naszymi percepcjami (12 listopada 2018 09:09)

 Wielebny Ojcze

Po przeczytaniu artykułu przegladałem sobie mapę google map Papui i zarazem czytałem o ekonomii i przemyśle tego kraju. I tak szukając ogladałem i znalazłem przy granicy Papui i Indonezji miejscowość Leran nad rzeką Ok Tedi. I ewidentnie nad rzeką tą widać przez satelitarną mapę kopalnię odkrywkową tylko jakoś dziwnie bez opisu. Znajdzie się w internecie informację że nad tą rzeką  wydobywa się złoto i miedź-taka ogólna informacja ale ja przynajmniej nie znalazłem dokładnych nazw kopalni i miejscowości w którym konkretnie miejscu. A tu człowiek patrzy i ewidentnie kopalnia odkrywkowa  choć nie wiadomo dokładnie jaka. A jak się jeszcze powiększy mapę to w pobliżu tej kopalni jest uwaga-"Międzynarodowy Kosciół Poczwórnej ...

Nova
12 listopada 2018 12:22

@„Miałem więc do Mościckiego, tego parweniusza i eks-socjalisty nieprzezwyciężony wstręt” (31 października 2018 23:10)

 Masakra,ten krótkti ustep powinien być owowiązkowym wstępem do historii XX w. na lekcjach szkoły średniej....

Nova
1 listopada 2018 00:55

@Stulecie odzyskania niepodległości, czy stulecie niepodległości? (27 października 2018 23:35)

 Teoretycznie można by zmonetaryzować złoto i całkowicie lekceważone srebro i wrócić do normalnego standartu. Są tacy którzy na serio taką sytuacje analizują ( oczywiście w USA nie u nas ). Wtedy po prostu złoto lub srebro było by przeliczone wg. całej wartości nadrukowanego pustego pieniądza. Doświadczenie z przeszłości pokazuje że wystarczy 20%-40% pokrycia kruszcowego dla papierowego pieniądza. Problem jest taki że jakakolwiek zmiana z pieniądza drukowanego na wiarę na pieniądz mający pokrycie w metalach ujawni stopień psucia pieniądza. dla wielu byłby to ogromny szok. Co do samego Wilsona-pod koniec życia klął na Housea i innych bankierów którzy go oszukali i wykorzystali. Emerytalne jęki niepotrzebnego nikomu frajera. U na soczywiście w narracji of ...

Nova
28 października 2018 09:50

@Czy John Giełgud grał w sztuce listopadowej, a pani Tey uczyła wuefu na Litwie? (21 października 2018 13:58)

  Dzisiaj czytałem o aferach za prezydentury tego pijaka gen. Granta w XIX wieku. Przy okazji wyszło dużo nazwisk niemieckich. I co za niespodzianka po tzw. "wiośnie ludów" 1848/9 tzw. "Krąg 48" -Pruskich rewolucjonistów z wyższych sfer mieszczańskich został wydalony albo uciekali sami ZAWSZE do Londynu. Stamtąd olbrzymia większość Niemców płynęła dalej do Stanów Ameryki. Duża ich część osiągała sukces w polityce, sztuce, dziennikarstwie finansach ( np. Salomn Loeb ). Gdy w 1853 Papież wysłał kardynała Gaetano Bedini w celach dyplomatycznych do USA zbiorczo prostestowali przeciwko wizycie Purpurata ( zwalczał rewolucjonistów włoskich w 1848 r.). Rewolucjonista/socjalista- użytenczne narzędzie Anglosasów. 

Nova
21 października 2018 22:49

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

  Tu taka ciekawostka dla Pana, najnowszy artykuł na amerykańskim portalu ekonomiczno-politycznym:

 

https://www.zerohedge.com/news/2018-10-13/britain-leash-united-states-which-end

 Autor pyta retorycznie na którym końcu smyczy jest Albion w stosunku do Ameryki, stwierdza, że Ameryka jest klientem Izraela i Arabii Saudyjskiej. Albion wg. niego nigdy nie był po II Wojnie wasalem Ameryki tylko partnerem a teraz zarzuca wprost Anglikom zainicjowanie sprawy RussianGate ( rzekomą ingerencje Rosji w wybory prezydenckie) aby skłócić Roję i Amerykę dla własnych korzyści. Takie panstwa jak nasze nazywa bezużytecznym tzw. sojusznikiem:

https://www.strategic-culture.org/news/2018/06/16/its-time-for-america-cut-loose-our-useless-so-called-allies.html

&nb ...

Nova
14 października 2018 16:15

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

 Aż strach pomyśleć jak rozwojowo imperialiści dzisisiaj zechcą twórczo rozwiązać sprawę Moskwy i Ukrainy. Nas na każdym kroku łaja się za nieprzestrzeganie demokracji a na Ukrainie pod nadzorem rządu rośnie neobanderowska propaganda i mitologia, rządzą centralnie i lokalnie gangi, gospodarka dla szarego człowieka pod psem, wszystko co młode i żyje ucieka, zołnierzom ss-galizien stawia się pokmniki  i cisza. Znajomi przedsiębiorcy we Wrocławiu zaprzyjaxnili się niedawno z małżenstwem bardzo zamożnych Ukraińców-można by rzec takich lokalnych oligarchów. Jak sami powiedzieli przyjechali do Polski bo tak już urośli finansowo i firmowo że są zauważalni i boją się o to by dla okupu dziecka im nie porwano. U nas czują się bezpieczni. W moskwie pewnie niewiele l ...

Nova
14 października 2018 11:41

@Rekonkwista w Rosji (13 października 2018 09:40)

   Wielebny Ojcze, ten scenariusz jak każdy  jest możliwy na tym ziemskim łez padole. W pełni się zgadzam z Ojcem,że Moskwa miała sporo czasu i okazji do załatwienia tej sprawy i przespała swój czas. Pozostaje pytanie na ewentualną reakcje -zachowanie Polski w przypadku scenariusza rozbioru Ukrainy. Wszystkich napalonych hurrapatriotów zwolenników wchłonięcia ot tak zachodnich ziem Ukrainy przestrzegałbym . W sytuacji gdy w zasadzie nie ma dużego żywiołu Polskiego za Bugiem, w okręgach Ukraińskich przy Polsce święci triumfy polityczne neonazistowska Banderka to ewentualne wzięcie takich nabytków pod swoje skrzydła to wtopa i pułapka. Pole do ingenerncji zewnętrznej w sprawy Polskie bardzo by się powiększyło o element wrogi naszemu państwu. Nal ...

Nova
14 października 2018 11:33

@Organizator. Z nie tak dawnej historii... (13 października 2018 11:05)

     Anglicy Polski jako wolnego i silnego państwa w ogóle nie mieli w swoich planach. "Wspieranie" bytu Polskiego wynikło niejako z powodu dynamiki wydarzeń i siły narodu ( ziemiaństwa) Polskiego , który walczył o swoja ojczyznę. A i tak wspierali Anglosasi o tyle Polskę aby za bardzo nie urosła, mocno okrojona, z socjalistyczną gospodarką i socjalistycznymi nowymi elitami jako tzw demokracja brń Boże Monarchia. Państwo tak okrojone, bez połowy swojego terytorium, z socjalizmem jako metodą gospodarowania, było  z góry skazane na stracenie. Coryllus ma rację więc pisząć ,że taka "niepodległość" to pułapka. Pozdrawiam. 

Nova
13 października 2018 19:47

@Rekonkwista w Rosji (13 października 2018 09:40)

 Mnie zastanawia rola Ukrainy w planach tego który chce doknać rekonkwisty Rosji. Ja rzecz jasna tego nie wiem ale mnie zastanawia czy jej ( Ukrainy) rola nie wzrośnie kosztem naszej -Polskiej strony. I do tego jeszcze na rympał zwalczanie i nagonka Koscioła Katolickiego. Prawosławnym w popkulturze nikt się nie interesuje a jego rola to wstęp do podboju Rosji. Można by żec bez zbytniego rozgosu robi swoje .

Nova
13 października 2018 10:47

@Zły wywiad ministra Czaputowicza w rosyjskiej gazecie. (8 października 2018 14:51)

 Brak własnego zdania, nawet w kwestii artykulacj własnych interesów, tych elementarnych mści się. Trzeba mieć jasn określone własne cele nawet jeśli czasami idą one w parze z celami takiego państwa jak Rosja. Zachowanie Czaputowicza sprawia, że nikt Polski nie traktuje poważnie, Rosjanie mają nas za wasala Ameryki, Amerkanie wiedzą,że zrobimy aort na zawołąnie a Ukraińscy politycy i tak gardzą ludzmi, którzy ślinią się do nich wbrew elementarnej godności. Dzięuję Panu za dzisiejszy wpis. Ładnie widać "dobrą zmianę " w polityce. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
8 października 2018 20:55

@Anglia i Polacy w czasie Wielkiej Wojny. Z nie tak dawnej historii (21 września 2018 18:48)

 Taaaaak, ta dzisiejsza edukacja, zabawa i bezstresowość. Testy i schematyczność. Zupełny brak klasycznego kształtowania umysłów .  A potem jest problem z analizą tekstów źródłowych . Pana , Coryllusa  i Pani Pink Panther teksty są na poziomie percepcji nieosiągalnym dla wielu tzw. profesorów i dziennikarzy. Trzymają Państwo poziom w analizie faktów i mechanizmów polityki.

    Jeśli można mieć malusieńką prośbę jak by Pan cokolwiek jeszcze znalazł i opublikował o handlarzu bronią ( poza tym co jest w książce)-Basilu Zaharoffie i podzielił się tą wiedzą było pięknie. Jak szukałem książek o tym osobniku to było parę z lat 30 i 40-ych i jeszcze z lat 60-ych ubiegłego wieku i koniec.  Prawdziwa enigma.

Pozdrawiam.

Nova
21 września 2018 21:04

@Anglia i Polacy w czasie Wielkiej Wojny. Z nie tak dawnej historii (21 września 2018 18:48)

  Pana książka jest rewelacyjna, szkoda ,że nie ma map ale to mistrzostwo w analizie na czynniki pierwsze przyczyn globalnego konfliktu. Cynizm i zbrodniczość brytyjkiej oligarchii i zarazem jej niewątpliwe mistrzostwo w knuciu intryg  i sprzyjających sytuacji politycznych. Cesarz Niemiec wydaje się być przy nich normalnym, zrównoważonym przywódcą państwa ,które chce przeżyć. Wilhelm II Trzeźwo patrzy na otaczający go świat i stara się utrzymać w przytomności umusłu naiwnego  Cara Mikołaja. Niestety nie udaje mu się to. Gratuluje książki-więcej takich !!!! Pozdrawiam.

Nova
21 września 2018 19:57


@Czym Jacek Bartosiak różni się od Kazimierza Leskiego, a oni obaj od Stanisława Supłatowicza (16 września 2018 11:24)

Czy może Pani podać nazwisko tej agentki Muszkieterów ,która napisałapamiętnik pod koniec życia? Ciekawa rzecz. Pozdrawiam.

Nova
16 września 2018 21:26

@Pieniądze PISF dać na FON! (14 września 2018 09:21)

   Dzień Dobry. Ja rzecz jasna zgadzam się z Panem, w kwestii że socjalizm kończy się napisem "arbeit macht frei". Dodam tylko ,że dziś metody stały się troszkę subtelniejsze. Niedługo w Polsce wejdzie dyrektywa UE             "Bank Recovery and Resolution Directive" czyli o legana w majestacie prawa konfiskata pieniędzy ludziom z kont bankowych gdy bank jest bankrutem. Można sobie łatwo wyobrazić sytuację, gdy banksterka celowo wyznacza jakiś bank lub kraj i jegosystem bankowy do odstrzału a potem ludziom masowo zabiera się pieniądze. Wprawdzie zwolennicy tego prawa ( wszystkie partie plityczne) twierdz że stracą tylko posiadacze kont powyżej 100 000 Euro ale ze zwykłej arytmetyki wynika że to 1% posiadacz ...

Nova
14 września 2018 09:44

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

   Fakt ,zostają tylk spekulacje-wśród możliwych opcji ja bym obstawiał, że ze strony Rzymu dostał trefną ofertę pokju (blef) być może żyrowaną przez kogoś "zaufanego" z zewnątrz. Targi trwały, ustalano szczegóły, posłańcy latali w obie strony  a cenny czas leciał i Rzym zbierał się do kupy. Rzecz jasna to czyste gdybanie. Gratuluje-wpis wgniata w fotel. I ta technika prowokacji dopracowana do perfekcji. Coryllus ma rację -nie ma nowoczesności, pewne rzeczy istnieją tak samo cały czas. Pozdrawiam.

Nova
13 września 2018 23:05

Strona 1 na 4.    Następna