-

Nova

Komentarze użytkownika

@Święta (24 grudnia 2017 11:06)

Wszystkiego najlepszego, szczęścia, zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń.

Nova
24 grudnia 2017 23:59

@Głęboka geneza cz.1. Z nie tak dawnej historii. Z dedykacją dla Pana Deszcznocity (22 grudnia 2017 11:47)

  Z ciekawości w wiki  cofałem sie w rodowodzie sir Charlesea  Jocelyn Hambro ( tego od bankowości i szpiegostwa jednocześnie). Okazało się, że w prostej linii jest on potomkiem Calmer Joachim Hambro (Levy) z połowy 18 wieku. Po przeprowadzce do Kopenhagi Calmer Hambro chciał nazywać się Hamburgiem ale rejestrator źle zrozumiał go i wpisał Hambro. Ożenił się ze swoją kuzynką Elkele Levy . Widać tradycja ożenków wśród dalszej rodziny jest normą dla rodów bankierskich. 

Nova
22 grudnia 2017 20:51

@Inżynieria społeczna, 13 grudnia, wędrówki ludów i katolickie parafie. (15 grudnia 2017 17:23)

  Szanowna Pani.

Mnie jako rodowitego Wrocławianina interesuje w aspekcie Pani dzisiejszej notki to co się dzieje w moim  mieście. W ciągu niecałych 2 lat zmienił się radykalnie skład demograficzny Wrocławia. A ztego co widze to Krakowa, Przemyśla, Lublina, Warszawy i chyba Poznania. Ukraińcy stanowią dziś  minimum 10 % mieszkańców-ja wnioskując po obserwacji na codzień uważam, że więcej.  Prezydent folksdojcz wrocławia Dutkiewicz twierdzi ,że Ukraińcy to świetny sposób na Polski ncjonalizm. Premier obecny Morawiecki chce sprowadzić kolejne 2 mln. Rusinów . PiS jako partia w tej kwesti jak wielu innych , które naruszają narrację dobrego samopoczucia milczy na ten temat jak zaklęty. Cała totalna opozycja sprowadziła by nie tylko Ukrainc ...

Nova
15 grudnia 2017 18:45

@Sojusz Rosji, Iranu i Turcji-widziane z USA (3 grudnia 2017 16:43)

  Coryllus zaugerował niedawno w telewizyjnym wystąpieniu,że Rosja jest sterowalna z zewnątrz i nie ekspanduje bez zewnetrznych gwarancji. Atak na wschodnie ziemie Ukrainy i zagarniecie Krymu z tego względu mogło się odbyć za czyjąś sugestią. Czyją? Według autora np. Wielkiej Brytanii. Anglicy i Amerykanie walcza ze sobą po cichu od zawsze.  Gratuluje wpisu. Pozdrawiam .

Nova
3 grudnia 2017 20:21

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

Dzisiejszy komentarz z Der TageSpiegel:" samo mówienie o wcześniejszych wyborach to dekadencja i niezdolność do kompromisów". Niemiecka yntelygencja chyba zaczyna przejawiać odruchy naszej totalnej opozycji :))

Nova
21 listopada 2017 15:27

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

 Pani kiedyś napisała, że Niemcy to taki cudowny naród kTóry ma doskonały plan A wyszlifowany we wszystkich szczegółach ylko jak okoliczności się zmieniają nie mają planu B i wszystko się sypie. Dzisiaj któryś z dzienników niemieckich  napisał o FDP  że nie mają planu B. Serio!

 

Nova
20 listopada 2017 23:27

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

   Pani jest prorokiem :). Dzisiejsze tytuły artykułów na Frankfurter Allgemeine Zeitung to : "Klęska Merkel"," Zrobiłam co mogłam", " Niemcy są znacznie osłabione na arenie międzynarodowej". I tylko dziw człowieka bierze, że tazw. "nasi" w tvp info tego nie łapią pełnymi garściami. Aż człowiek prawie może zakochać się w niemieckich mediach. Po prostu miodzio. Der Onet dzielnie milczy- na pierwszym planie jak to strasznie przegrywamy w prestiżowych głosowaniach. To się nazywa niemiecka propaganda w kolonii. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
20 listopada 2017 22:42

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Dwa wnioski:

A) Kościół Rzymski przeszkadza w zarządzaniu niewolnikami w eurokołchozie korporacjom i oligarchom i jako taki musi być zwalczany wszędzie, w faszystowskiej Polsce szczególnie,

B) białe murzyny nad Wisłą przestają się wstydzić własnego cienia i podnoszą łeb, trzeba to zgnieść w zarodku aby wejść na wyższy poziom finansowego wyzysku kolonialnego. Na początek oczernianie i odczłowieczanie w propagandzie,potem siłowo przywróci się prawdziwą demokrację przez eurowojska jak zajdzie potrzeba.

Problem z tym że w przyszłym roku eurowybory i różnie może być,didatkowo dynamika na świecie różnych zjawisk ( bańka obligacji, bańka hipoteczna, druk pusrego pieniądza  , kryzysy militarne) może to wszystko zdmuchnąć w jednej chwili. A my tr ...

Nova
15 listopada 2017 20:30

@100 lecie listopadowego października (7 listopada 2017 19:32)

   Świetny artykuł. Gratuluje. Według mnie aby odkłamać jak fizycznie w Rosji zainstalowano komunistów i obalon Carat trzeba by się cofnąć do tzw. rewolucji lutowej. Tam jak w podręczniku zamachu stanu widać że to wszystko ustawka , zdrada i prowokacja była. Od okłamania cara przez ministra spraw wewnętrznych że jest spokój w stolicy po buntowanie poszczególnych pułków, strzelanie do cywilów z dachu i przede wszystkim zdradliwą i haniebną postawę niektórych generałów.Szczególnie generała Ruzy który po prostu po hamsku sterroryzował słabego cara. Umieśćił Pan wiele faktów , o których większość ludzi nie ma bladego pojęcia. Tak trzymać . Pozdrawiam serecznie.

Nova
7 listopada 2017 21:01

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

 Bikont to po prostu nieodrodny owoc tej grupy społecznej ,która z Polską i jej tradycją nic nie miała i nie chciała mieć wspólnego. I tacy ludzie dzierżyli i dzierżą duży segment narzędzi propagandowych. Ciekawe ,że wiele środowisk Żydowskich ( nie twierdzę że wszystkie) pała taką wściekłością do wszystkiego co Polskie a do Niemców nic. Jakiś psychiatra by się przydał albo jakiś deal dawno poszedł pd stołem. No i tzw. "dobra zmiana" może by wreszcie propagandowo i nie tylko ( jakiś pomnik) uhonorowała Zofię Kossak Szczucką. Pozdrawiam serdecznie.

Nova
3 listopada 2017 22:55

@Dzisiejsze nagranie z Józefem (30 października 2017 20:03)

http://www.zerohedge.com/news/2017-10-30/fragmenting-countries-part-1-catalonia-just-beginning

Niektórzy parlamentarzyści w Finlandii chcą uznania Katalonii jako państwa.

Nova
30 października 2017 20:21

@Czy Austria odzyska Śląsk? (25 października 2017 11:09)

  Pani w spoim artykule o Ferdynandzie Wazie ładnie punktuje jak to niemieccy kanonicy bardzo dbali aby jakiś Polak do władz Kanonii się nie dostał we Wrocławiu. Trzeba to mieć na uwadze i w pamięci. Niby ówcześni duchowni powinni być przede wszystkim katolikami a nie Niemcami a jednak.... Nie mam złudzeń ,że w wypadku ( odpukać) ponownego przejecia Śląska przez Niemców będą rugować polskość wszytskimi sposobami nie przejmując się prawem.   Pozdrawiam serdecznie.

Nova
25 października 2017 17:44


@Lekarze rezydenci – kolejna, nadzwyczajna kasta (15 października 2017 12:56)

 Tytułem uzupełnienia ( nie podważenia) tego co Pan opisał.

 Rezydentura według mojej wiedzy została po to stworzona aby pomóc chcącym być lekarzami uzyskać wykształcenie i specjalizacje. Zanim ta funkcja się pojawiłasamo dostanie się na jakąkolwiek specjalizację było uzaleznione od zamkniętego w sobie srodowiska lekarskiego. Korporacja zawodowe lekarzy w Polsce przejawiają wszystkie negatywne cechy korporacji prawniczej. Zamknięcie, dziedziczność, promowanie swoich czyli głównie własnego potomstwa na drodze edukacji i kariery.

    Przed rezydenturą na atrakcyjną specjalizację mozna było się dostać jeśli w danym województwie załapało się na ograniczony limit miejsc. A limit miejsc zależał w dużym stopniu od lokalnego środowiska lekarzy kt& ...

Nova
15 października 2017 16:05

@1945. Koniec wielkiej polskiej wlasnosci (11 października 2017 22:20)

Tak teraz przeczytałem w linku przez Pana umieszczonym do wiki o ordynacjach, że w styczniu 1939 weszła w życie w Polsce ustawa o likwidacji ordynacji w Polsce. Ostatni ordynaci mieli nimi władać do śmierci a ich sukcesorzy mieli dostać tylko 1/5 wartości majątku jako odszkodowania. Coś jak projekt Jakiego teraz. Ciekawe że podobna akcja wtedy była z fideikomiksami w Austrii i Prusach na przełomie 1938/1939. Coś jak podgotówka przed wojną i wydaniu socjalizmu w wersji hard-sowieckiej.

Nova
12 października 2017 22:04

@1945. Koniec wielkiej polskiej wlasnosci (11 października 2017 22:20)

 Panu ministrowi rolnictwa areały większe niż 300 ha przeszkadzają ale jak anonimowe( dla nas) globalne korporacje mają tysiace hektarów gdzie chodują genetycznie modyfikowaną żywność to jest dla dobrej zmiany ok. W ogóle obecna polityka rządu jest nastawiona tylko na wielkie zagraniczne firmy a nie na to by wesprzeć własnych obywateli i ich  firmy. Tylko jak człowiek ogląda angielskie filmy gdzie do użygu pokazują angielskie surowe gotyckie pałace i to ma być szczyt cywilizacji a wspomni dworki i pałace I RP to łezka w oku się kręci.

Nova
12 października 2017 18:24

@Maxwell, Podkański i Holland czyli Axel Springer na polskim Majdanie. (1 października 2017 12:24)

 Klasycznym przykładem jest Elwro we Wrcławiu. W 1993 pół roku po prywatyzacji Siemens uznał że produkcja się nie opłaca i dosłownie wyburzył i zaorał budynki . Tak się robi podbój kolonii środkami pozamilitarnymi.

Nova
1 października 2017 16:14

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

  Jak PIS szybko nie zrobi porządku z wrogą niemiecką propagandą  to: sobie zaszkodzi, Polsce zaszkodzi przez zaniechanie i okaże brak szacunku dla samych Polaków. I nie przejmować się tzw. niezależnością prasy i dziennikarzy bo to zawsze propaganda w czyjejś służbie. Pani mrówcza ,ciężka robota dowodzi , że białym wywiadem można wywlec różne brudy i okazać wszem i wobec wszystkim aby zobaczyli jak wygląda prasa niemiecka od zaplecza. Dziwne że nikt w ekipie rządzącej tego nie robi. No ale jak Polskiemu rządowi nie przeszkadzają neobanderowcy na Ukrainie to cóź chcieć od Niemców. Pozdrawiam.

Nova
16 września 2017 21:00


@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

   Jak czytam na wiki biografię Pombala to zęby kruszeją. Ten charakterystyczny sznyt propagandowy działający na emocje: Portugalia zacofana bo 300 000 zakonników i księży, Portugalia obiektem kpin bo nie nadąża za nowoczesnością. I wreszcie za Pombala Portugalia nowoczesna bo skończono z dyskryminacją protestanckiej szlachty Angielskiej. Czyli jednak do Pombala królowie Portugalscy wiedzieli czym grozi wpuszczenie na maksa Anglików do siebie. Jak łagodnie na polskiej wiki opisano stosunek Pombala do rodziny  Tavora . Ja rozumiem, że takim zacofanym i nienowoczesnym państwem jest dziś Izrael gdzie od groma szkół Rabinicznych, Rabinów i Ortodoksów. Jakie pole do popisu dla odważnych lewicowych postępowców. No ale mądrość et ...

Nova
11 września 2017 21:59

Strona 1 na 2.    Następna